napis_laski
  Sławę świętości bł. Jerzego Pan Bóg potwierdzał przez łaski i cuda zdziałane za pośrednictwem Sługi Bożego. Pod jednym z nich Kościół przyłożył swoją pieczęć orzekając, że jest to wyraźny znak Boży.

  Dotyczy on nadzwyczajnego uzdrowienia Adelajdy T. na Litwie.

  Od trzydziestu lat cierpiała ona z powodu żylaków na lewej nodze. Chociaż jako nauczycielka dawniej dojeżdżała rowerem do szkoły, z powodu choroby musiała zrezygnować z tego środka lokomocji. Żylaki stale się powiększały i sprawiały ból więc unikała chodzenia.

  W 1974 r. z okazji przeprowadzki do nowego mieszkania nadwyrężyła nogę. Nastąpiło ostre zapalenie żył i położyła się do łóżka. Nie mając żadnej nadziei na odzyskanie zdrowia, a słysząc o przemożnym wstawiennictwie u Boga Sługi Bożego Arcybiskupa Matulewicza, zwróciła się w modlitwie do Pana za jego pośrednictwem odmawiając ku jego czci nowennę i obiecując zamówić Mszę św. W czasie odprawianej nowenny pewnego wieczora zasnęła z bólem, a rano obudziła się zdrowa. Żylaki i zapalenie żył całkowicie zniknęły, noga przybrała normalny wygląd i przestała ją boleć. Swoją radością podzieliła się z rodziną i przyjaciółmi. Aż do śmierci w 1979 r. mogła chodzić normalnie.  ŚWIADECTWA ZAMIESZCZONE
  W CZASOPIŚMIE "W SŁUŻBIE MIŁOSIERDZIA"

  KOLEJNE ŚWIADECTWA POTWIERDZAJĄ ŚWIĘTOŚĆ NASZEGO ZAŁOŻYCIELA
  I ZACHĘCAJĄ DO MODLITWY ZA JEGO WSTAWIENNICTWEM


  dziecko

  TO CUD, ŻE DZIECKO NIE UMARŁO

  Wnuczka urodzona dnia 18 sierpnia 1993 roku, zachorowała na zapalenie oskrzeli w końcu maja 1995. Leczenie szpitalne trwało około tygodnia. Po powrocie ze szpitala pozostawała w domu rodzinnym pod moją opieką. Rodzice byli pochłonięci letnią pracą w swoim gospodarstwie rolnym w małej wiosce na Suwalszczyźnie. Dziewczynka powoli traciła apetyt, szczuplała, a po 2 miesiącach pojawiły się wymioty.
  czytaj więcej

  radosc

  MOJE SERCE RADOWAŁO SIĘ
  I PŁAKAŁO ZE ZDZIWIENIA

  W lipcu 1987 roku spuchły mi obie nogi w kostkach i stopach. Leczyłam się w przychodni w Poniewieżu u swojego lekarza rejonowego. Po zrobieniu zdjęcia nóg lekarz mi powiedział, że mam artrozę kostek i stóp.
  czytaj więcej

  wdziecznosc

  STAN BEZNADZIEJNY

  W dniu 8 czerwca 2000 roku wczesnym rankiem moja mama, w wieku 60 ukończonych lat, upadła na schodach podczas schodzenia do piwnicy. Straciła przytomność. O godz. 630 pogotowie zabrało ją do szpitala wojewódzkiego, a za ok. 2 godziny trafiła na salę operacyjną. Stwierdzono duże skrzepy w mózgu i wykonano operację mózgu z prawej strony.
  czytaj więcej


  uwielbiam

  BŁ. JERZY WSPIERAŁ NAS W WALCE Z CHOROBĄ

  Syn w październiku kończy 18 lat. Mając 3 lata, był operowany w klinice w Zabrzu z powodu wrodzonej wady serca. Miał ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu "ostium securdum", który został zszyty szwem ciągłym w dniu 30 listopada 1992 roku. Okres pooperacyjny przebiegał bez powikłań.
  czytaj więcej  modlitwa

  CHŁOPIEC WYZDROWIAŁ

  To wydarzyło się ubiegłego lata w czerwcu. Mieszkam na wsi, i jak to latem, najwięcej pracy jest przy sianie. Zatem rozrzucałem traktorem siano, a za mną biegał syn kuzynki. Nie zauważyłem, że wpadł pod przetrząsarkę do siana.
  czytaj więcej

  modlitwa3

  OBDAROWANY ŁASKAMI

  Kiedy odbierałam ze szpitala w Kłajpedzie położnicę z dzieckiem - moją wnuczkę, lekarze nie chcieli go oddać. Ich zdaniem dziecko miało wady serca i mogło znaleźć opiekę tylko w szpitalu.
  czytaj więcej  modlitwa4

  WIERZĘ, ŻE POMOGŁO MI
  WSTAWIENNICTWO BŁ. JERZEGO

  Mniej więcej przed 20 laty zaczęły mnie boleć nogi. Najpierw zaczęłam się leczyć sama - smarowałam nogi różnymi maściami. Wypróbowałam wszystko, czego mi doradzano. Kilka lat jeździłam do sanatorium w Birsztonie i Druskiennikach. Tam leczono mnie gorącym błotem, za pomocą kąpieli, pryszniców i masaży.
  czytaj więcej


  modlitwa5

  OBUDZIŁEM SIĘ ZE ŚPIĄCZKI

  Mnie, zdrowego mężczyznę, zupełnie niespodziewanie powaliła ciężka choroba. W połowie grudnia 2004 roku lekko zraniłem się w głowę. Rana wyglądała niegroźnie, zupełnie niewarta uwagi. Niestety. Rano w Boże Narodzenie w kościele zaczęły mną wstrząsać dreszcze. Wyglądało to jak zwykły atak grypy. Tymczasem był to początek niebezpiecznej dla życia choroby wirusowej.
  czytaj więcej

  modlitwa6

  CZUŁAM JEGO OPIEKĘ

  Dnia 7 września 2005 roku w lewej piersi wyczułam dość duże, lecz niebolące zgrubienie. Wyniki badań wykazały, iż są to komórki raka. W październiku miałam operację. Wycięli mi 5-centymetrowej wielkości guz z piersi od strony lewej pachy, który znajdował się na naczyniu limfatycznym. Po 2 tygodniach dowiedziałam się, że wynik patologiczny wykazał raka piersi.
  czytaj więcej  rozaniec5

  WIELKI ORĘDOWNIK

  Byłam na zakupach; niosłam ciężką torbę. W pewnym momencie zachwiałam się przy oknie wystawowym, które od podłogi do sufitu było z bardzo grubego szkła. Upadając całym ciężarem, uderzyłam w nie i rozbiłam szkło plecami. Znalazłam się na parapecie witryny. Widziałam, jak sypią się kawały grubego szkła, błyszcząc ostrymi krawędziami. Padały ostrzami prosto na mnie.
  czytaj więcej

  swiecemodlitwa

  CIĄŻA OCALONA

  Pod koniec 1996 roku będąc na spacerze z dziećmi znalazłam w kałuży obrazek z bł. Jerzym Matulewiczem, z którego ktoś zrobił "samolot" (w tym czasie byłam piąty raz w ciąży, wychowywałam już trzech chłopców; jedno dziecko zmarło wkrótce po porodzie). Podniosłam obrazek, przyniosłam do domu, wyrównałam go żelazkiem i schowałam.
  czytaj więcej

  odsylacz

© BJM